Ortokorekcja

Dlaczego w gabinecie OKULUX warto dobrać soczewki ortokorekcyjne?

 1. Dobieramy najwyższej jakości ortosoczewki produkowane przez angielskie, japońskie i szwajcarskie firmy.
 2. Dopasowujemy ortosoczewki FOK MC, które w 90% hamują narastanie wady u dzieci i młodzieży oraz specjalne ortosoczewki dla osób z nadwzrocznością i/lub astygmatyzmem.
 3. Dla pacjenta produkowane są na miarę, całkowicie nowe ortosoczewki w oparciu o dokładny pomiar rogówki (nie sprzedajemy soczewek z zestawu próbnego gdyż nie można mieć tylu kombinacji na magazynie).
 4. Gwarancja dobrego widzenia lub wymiany soczewek na nowe, mocniejsze jeżeli zachodzi taka konieczność bez ponoszenia dodatkowych kosztów (do 1 miesiąca od pierwszego założenia).
 5. Wieloletnie doświadczenie w tym w ortokorekcji dzieci i młodzieży. Więcej o temacie ortokorekcja.
 6. Pełna GWARANCJA SATYSFAKCJI lub zwrot kosztów soczewek (wizyty płatne)!

Co to jest Ortokorekcja?

Ortokorekcja to szansa na dobre widzenie bez użycia okularów lub soczewek kontaktowych, dla krótkowidzów z wadą wzroku do -6,00 (dioptrii), dalekowidzów z wadą do +1,75 (dioptrii) oraz osób z astygmatyzmem do maksymalnie -2,75 (dioptrii). Dodatkowo nosząc ortosoczewki zapobiega się narastaniu wady wzroku. Ortokorekcja pozwala na korygowanie wad wzroku dzięki użyciu najnowszej generacji twardych, gazoprzepuszczalnych soczewek ortokeratologicznych.

Więcej informacji na stronach:

www.kontrolakrotkowzrocznosci.waw.pl, www.ortokorekcja.waw.pl.

Film - "Leczenie narastajacej krótkowzroczności. Ortokorekcja"

 

Jak to działa?

Proces korekcji odbywa się w nocy. Zakłada się specjalne soczewki, które delikatnie i bezpiecznie zmieniają przednią krzywiznę rogówki oka. Dzięki temu w ciągu dnia pacjent widzi dobrze bez użycia okularów.

Mechanizm działania soczewek polega na delikatnym ucisku centralnej części rogówki, co powoduje jej spłaszczenie i zogniskowanie obrazu na siatkówce. Soczewki zakłada się na noc zgodnie z wyznaczonym przez okulistę rytmem. Początkowo jest to noszenie soczewek każdej nocy, czego efektem jest dobre widzenie w ciągu dnia przez ok. 18 godzin. Regularne używanie soczewek nocnych doprowadza do stabilnej poprawy wzroku, co czasami pozwala ograniczyć zakładanie soczewek do 3- 4 razy w tygodniu.

Jakie soczewki polecamy?

Istnieje kilkanaście różnych modeli nowoczesnych ortosoczewek. Ich budowa opiera się na kilkustrefowej odwróconej geometrii oraz wysokiej gazoprzepuszczalności. Soczewki stosowane w naszym gabinecie są produkowane przez  renomowane angielskie, japońskie i szwajcarskie firmy. Szwajcarskie ortosoczewki FOK MC, niezwykle skutecznie hamują narastanie krótkowzroczności u dzieci i młodzieży.

Dla kogo?

Ortokorekcja polecana jest przede wszystkim sportowcom, osobom prowadzącym aktywny tryb życia, czy pracującym w pomieszczeniach zadymionych i zapylonych. W licznych pracach naukowych potwierdzono, że stosując ortokorekcję wada wzroku nie narasta lub narasta wolniej. My również zaczęliśmy z powodzeniem stosować ortokorekcję u dzieci szkolnych i młodzieży.

Jak dobiera się ortosoczewki?

Okulista dobiera soczewki po przeprowadzeniu kompleksowych badań wzroku. tj.:

 • Badanie refrakcji.
 • Komputerowe badanie topografii rogówki i stworzenie jej mapy.
 • Badanie ostrości wzroku.
 • Badanie oka w lampie szczelinowej.
 • Badanie dna oka.

Następnie zamawia się soczewki wg zmierzonych wcześniej parametrów oka. Pacjent odbiera soczewki podczas wizyty, na której zostaje on przeszkolony z zakresu ich stosowania i pielęgnacji. Otrzymuje soczewki do przetestowania w domu. Po okresie 1 tygodnia zgłasza się na wizytę kontrolną, podczas której okulista ocenia zmiany kształtu rogówki oraz ogólny stan oka. Jeżeli wyniki nie są idealne, bez dodatkowej opłaty poprawia się parametry soczewek i zamawia następną parę. Koszt takich soczewek to ok. 1400 lub 1800 zł. Ortosoczewki powinny służyć pacjentowi przez miniumum 1 rok a maksymalnie do 2 lat.

Przeciwwskazania

Niestety nie każdy chętny może zakwalifikować się do ortokorekcji. Przeciwwskazaniami są:

 • Stany zapalne powiek i brzegów powiek.
 • Zmiany zwyrodnieniowe rogówki.
 • Zakażenia rogówki na tle wirusowym, bakteryjnym, grzybiczym.
 • Choroby ogólne oczy: zaćma, jaskra, stożek rogówki.
 • Urazy oczu dotyczące rogówki, spojówki lub powiek
 • tzw. zespół suchego oka.

Zalety ortokorekcji

Zaletą ortokorekcji jest fakt, że jest to metoda niechirurgiczna, nieinwazyjna i w pełni odwracalna. Ortosoczewki są bezpieczne, nie uszkadzają rogówki, a po zaprzestaniu ich stosowania rogówka przybiera po 3 tygodniach pierwotny kształt.

Jeśli więc posiadasz wadę wzroku do -6,00 (dioptrii), nadwzroczność do +1,75 (dioptrii), astygmatyzm nie większy niż -2,75 (dioptrii) i masz dość noszenia okularów, czy soczewek kontaktowych w ciągu dnia, to jesteś najlepszym kandydatem do niechirurgicznej korekcji wady krótkowzroczności, przy wykorzystaniu ortosoczewek. Umów się na wizytę kwalifikacyjną już dziś!

Newsletter

Zarejestruj się na newsletter!

Godziny Otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
Nieczynne
Niedziela
Nieczynne
OKULUX
Zapisz
Preferencje użytkownika dotyczące plików cookie
Wykorzystujemy ciasteczka aby zapewnić wam najlepsze doświadczenie podczas przeglądania naszej strony. W przypadku odmowy użycia ciasteczek, strona może nie funkcjonować poprawnie.
Akceptuj wszystkie
Odrzuć wszystkie
Czytaj więcej
Marketing
Set of techniques which have for object the commercial strategy and in particular the market study.
Quantcast
Rozumiem
Odrzuć
Analytics
Narzędzia wykorzystywane do analizy danych w celu mierzenia efektywności strony oraz zrozumienia jak ona działa.
Google Analytics
Rozumiem
Odrzuć