Jak dobieramy

Jak rozpocząć noszenie soczewek kontaktowych?

Aby rozpocząć noszenie soczewek kontaktowych należy umówić się na wizytę do lekarza okulisty w celu zbadania oczu. Lekarz okulista na początku przeprowadzi badania oczu, określi aktualną wadę wzroku a następnie dokona niezbędnych pomiarów. Badania i pomiary są całkowicie bezbolesne i nie należy się niczego obawiać. Po badaniu, lekarz okulista zada pytania dotyczące oczekiwań odnośnie soczewek kontaktowych oraz odnośnie stylu życia. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, a najczęściej ich nie ma, dopasuje soczewki kontaktowe odpowiednie do wady wzroku, oka i stylu życia. W gabinecie OKULUX polecamy soczewki kontaktowe najwyższej jakości, zbudowane z materiałów zdrowych dla oka o wysokiej przepuszczalności tlenu. Rekomendujemy krótkie okresy wymiany, w więc soczewki jednorazowe, dwu-tygodniowej lub miesięcznej wymiany.

Po dopasowaniu soczewek i krótkiej adaptacji, sprawdzamy czy soczewki zapewniają dobre widzenie, czy są komfortowe i dobrze leżą na oku. Soczewki kontaktowe nie mogą być za ciasne, gdyż pomimo, że będą komfortowe, nie zapewnią należytego przepływu łez i mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Jeżeli soczewki kontaktowe dopasowane są dobrze, nauczamy zakładania i zdejmowania soczewek oraz ich pielęgnacji. Na początku może się to wydawać trudne, lecz po kilku razach zdejmowanie i zakładanie soczewek nie będzie sprawiało żadnych trudności.

Po okresie próbnym zapraszamy na wizytę kontrolną. Na tej wizycie lekarz okulista oceni jak soczewki współdziałają z narządem wzroku po dłuższym czasie oraz odpowie na wszystkie pytania.

Newsletter

Zarejestruj się na newsletter!

Godziny Otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
Nieczynne
Niedziela
Nieczynne
OKULUX
Zapisz
Preferencje użytkownika dotyczące plików cookie
Wykorzystujemy ciasteczka aby zapewnić wam najlepsze doświadczenie podczas przeglądania naszej strony. W przypadku odmowy użycia ciasteczek, strona może nie funkcjonować poprawnie.
Akceptuj wszystkie
Odrzuć wszystkie
Czytaj więcej
Marketing
Set of techniques which have for object the commercial strategy and in particular the market study.
Quantcast
Rozumiem
Odrzuć
Analytics
Narzędzia wykorzystywane do analizy danych w celu mierzenia efektywności strony oraz zrozumienia jak ona działa.
Google Analytics
Rozumiem
Odrzuć