Odwiedź nas

180headerLogo

Gabinet OKULUX
Warszawa
Galeria Ursynów, ul.KEN 36
I piętro, lokal 111


Czynne:

 
pon. - pią. 1000 - 2000
sob. 1000 - 1600
 

190map_c

190ecomerce

dr n. med. Mariusz Koziak, ortokeratolog, okulista

dr n. med. Mariusz Koziak
ortokeratolog, okulista

  • z wyróżnieniem zdobył specjalizację II stopnia z okulistyki

  • uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę z zakresu soczewek kontaktowych

  • organizuje liczne szkolenia z zakresu soczewek kontaktowych dla lekarzy okulistów

więcej...

Newsletter

Zarejestruj się na newsletter!


pola obowiązkowe *
e-mail *
Imię *

Regulamin Newslettera


* Wyrażam zgodę
na otrzymywanie newsletterów

 

Korekcja astygmatyzmu jest możliwa nawet przy wysokich wadach!

Specjaliści z naszego gabinetu OKULUX zajmują się korygowaniem astygmatyzmu soczewkami kontaktowymi. Dzięki odpowiednio dobranym miękkim soczewkom z cylindryczną korekcją systematycznej wymiany pacjenci mający astygmatyzm do 2 – 2,50 Dioptrii mogą widzieć ostro i wyraźnie. U osób, u których astygmatyzm wynosi powyżej 2,50 Dioptrii, też można już zastosować soczewki – w tym wypadku będą one sztywne i gazoprzepuszczalne, które po szczegółowym badaniu robi się na specjalne zamówienie. Jako nieliczni w Polsce dopasowujemy soczewki kontaktowe dla astygmatyków dotkniętych wadą wynoszącą od 6,00 do 12,00 Dioptrii oraz wyższą.

Oferta dla osób z astygmatyzmem

Nasze największe atuty:Astygmatyzm można korygować soczewkami kontaktowymi

  1. Bazujemy WYŁĄCZNIE na najwyższej jakości soczewkach kontaktowych najnowszych generacji.
  2. Sztywne gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe, które dopasowujemy indywidualnie, korygują nawet WYSOKI ASTYGMATYZM - do 12,00 Dioptrii i więcej.
  3. Oferujemy SPECJALISTYCZNE badania okulistyczne mające na celu dobór odpowiednich soczewek kontaktowych miękkich i sztywnych oraz STAŁĄ kontrolę okulistyczną noszącym je astygmatykom.
  4. Nasze WIELOLETNIE doświadczenie i stale poszerzana wiedza pozwalają nam precyzyjnie dobierać soczewki kontaktowe w astygmatyzmie.
  5. GWARANTUJEMY satysfakcję lub zwrot kosztów soczewek (wizyty płatne).

Czym jest astygmatyzm?

astygmatyzm - kształt oka Astygmatyzm jest wrodzoną wadą budowy gałki ocznej. U osób zdrowych jest ona okrągła, przypominająca swoim kształtem piłkę do siatkówki, natomiast u astygmatyków przybiera ona postać owalną, podobną do piłek stosowanych przy grze w rugby. To zaburzenie geometrii oka - najczęściej rogówki powoduje, iż widziany przez chorego obraz jest niewyraźny i rozmazany. Różnica wyrażana w Dioptriach pomiędzy wadą mierzoną w poziomie i w pionie jest miarą astygmatyzmu.

Czy możliwa jest korekcja astygmatyzmu za pomocą soczewek kontaktowych?

Tak, taka metoda walki z astygmatyzmem jest już możliwa dzięki specjalnym soczewkom cylindrycznym. W naszym gabinecie opieramy się na produktach najnowszej generacji, które – lepiej, niż tradycyjne – cechuje bardzo dobra stabilizacja na oku u pacjenta zapewniająca mu zdrowie i wygodę przez cały dzień. Soczewki oferowane w OKULUX-ie charakteryzują się aż trzykrotnie większą transmisją tlenu do oka, niż te standardowe, a obecność w nich składnika nawilżającego zapewnia komfort ich codziennego noszenia. Chorzy cierpiący na wysoki astygmatyzm również mogą nareszcie skorzystać z odpowiednich dla nich sztywnych gazo przepuszczalnych soczewek z cylindryczną tylną powierzchnią.

Jak zrobić pierwszy krok w walce z astygmatyzmem przy pomocy soczewek?

Osoby dotknięte astygmatyzmem nieprzekraczającym 2,5 Dioptrii mogą wypróbować jedną parę nowych soczewek kontaktowych do korekcji tej wady wzroku. Dzięki nim będą mogły przekonać się o ich zaletach – możliwości wyraźnego widzenia i komforcie użytkowania.

Co jest szczególnie ważne przy doborze soczewek?

Najważniejsza jest możliwość wypróbowania TYLKO jednej PARY soczewek. W innych gabinetach zajmujących się problematyką astygmatyzmu po badaniu i określeniu potrzeb chorego na astygmatyzm, należy od razu wykupić ich cały zestaw, czyli aż 6 par! W gabinecie OKULUX doradzamy pacjentom przetestowanie tej metody, co pozwoli im docenić stabilność widzenia i komfort, który zapewniają soczewki.