Odwiedź nas

180headerLogo

Gabinet OKULUX
Warszawa
Galeria Ursynów, ul.KEN 36
I piętro, lokal 111


Czynne:

 
pon. - pią. 1000 - 2000
sob. 1000 - 1600
 

190map_c

190ecomerce

dr n. med. Mariusz Koziak, ortokeratolog, okulista

dr n. med. Mariusz Koziak
ortokeratolog, okulista

 • z wyróżnieniem zdobył specjalizację II stopnia z okulistyki

 • uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę z zakresu soczewek kontaktowych

 • organizuje liczne szkolenia z zakresu soczewek kontaktowych dla lekarzy okulistów

więcej...

Newsletter

Zarejestruj się na newsletter!


pola obowiązkowe *
e-mail *
Imię *

Regulamin Newslettera


* Wyrażam zgodę
na otrzymywanie newsletterów

 

Ortokorekcja

Dlaczego w gabinecie OKULUX warto dobrać soczewki ortokorekcyjne?

 1. Dobieramy najwyższej jakości ortosoczewki produkowane przez angielskie, japońskie i szwajcarskie firmy.
 2. Dopasowujemy ortosoczewki FOK MC, które w 90% hamują narastanie wady u dzieci i młodzieży oraz specjalne ortosoczewki dla osób z nadwzrocznością i/lub astygmatyzmem.
 3. Dla pacjenta produkowane są na miarę, całkowicie nowe ortosoczewki w oparciu o dokładny pomiar rogówki (nie sprzedajemy soczewek z zestawu próbnego gdyż nie można mieć tylu kombinacji na magazynie).
 4. Gwarancja dobrego widzenia lub wymiany soczewek na nowe, mocniejsze jeżeli zachodzi taka konieczność bez ponoszenia dodatkowych kosztów (do 1 miesiąca od pierwszego założenia).
 5. Wieloletnie doświadczenie w tym w ortokorekcji dzieci i młodzieży. Więcej o temacie ortokorekcja.
 6. Koszt soczewek w zależności od producenta i materiału to 1300 zł  / 1800 zł / 1900 zł za parę (soczewki do 2 lat).
 7. Pełna GWARANCJA SATYSFAKCJI lub zwrot kosztów soczewek (wizyty płatne)!

Co to jest Ortokorekcja?

Ortokorekcja to szansa na dobre widzenie bez użycia okularów lub soczewek kontaktowych, dla krótkowidzów z wadą wzroku do -6,00 (dioptrii), dalekowidzów z wadą do +1,75 (dioptrii) oraz osób z astygmatyzmem do maksymalnie -2,75 (dioptrii). Dodatkowo nosząc ortosoczewki zapobiega się narastaniu wady wzroku. Ortokorekcja pozwala na korygowanie wad wzroku dzięki użyciu najnowszej generacji twardych, gazoprzepuszczalnych soczewek ortokeratologicznych.

Więcej informacji na stronach:

www.kontrolakrotkowzrocznosci.waw.pl, www.ortokorekcja.waw.pl.

Film - "Leczenie narastajacej krótkowzroczności. Ortokorekcja"

 

Jak to działa?

Proces korekcji odbywa się w nocy. Zakłada się specjalne soczewki, które delikatnie i bezpiecznie zmieniają przednią krzywiznę rogówki oka. Dzięki temu w ciągu dnia pacjent widzi dobrze bez użycia okularów.

Mechanizm działania soczewek polega na delikatnym ucisku centralnej części rogówki, co powoduje jej spłaszczenie i zogniskowanie obrazu na siatkówce. Soczewki zakłada się na noc zgodnie z wyznaczonym przez okulistę rytmem. Początkowo jest to noszenie soczewek każdej nocy, czego efektem jest dobre widzenie w ciągu dnia przez ok. 18 godzin. Regularne używanie soczewek nocnych doprowadza do stabilnej poprawy wzroku, co czasami pozwala ograniczyć zakładanie soczewek do 3- 4 razy w tygodniu.

Jakie soczewki polecamy?

Istnieje kilkanaście różnych modeli nowoczesnych ortosoczewek. Ich budowa opiera się na kilkustrefowej odwróconej geometrii oraz wysokiej gazoprzepuszczalności. Soczewki stosowane w naszym gabinecie są produkowane przez  renomowane angielskie, japońskie i szwajcarskie firmy. Szwajcarskie ortosoczewki FOK MC, niezwykle skutecznie hamują narastanie krótkowzroczności u dzieci i młodzieży.

Dla kogo?

Ortokorekcja polecana jest przede wszystkim sportowcom, osobom prowadzącym aktywny tryb życia, czy pracującym w pomieszczeniach zadymionych i zapylonych. W licznych pracach naukowych potwierdzono, że stosując ortokorekcję wada wzroku nie narasta lub narasta wolniej. My również zaczęliśmy z powodzeniem stosować ortokorekcję u dzieci szkolnych i młodzieży.

Jak dobiera się ortosoczewki?

Okulista dobiera soczewki po przeprowadzeniu kompleksowych badań wzroku. tj.:

 • Badanie refrakcji.
 • Komputerowe badanie topografii rogówki i stworzenie jej mapy.
 • Badanie ostrości wzroku.
 • Badanie oka w lampie szczelinowej.
 • Badanie dna oka.

Następnie zamawia się soczewki wg zmierzonych wcześniej parametrów oka. Pacjent odbiera soczewki podczas wizyty, na której zostaje on przeszkolony z zakresu ich stosowania i pielęgnacji. Otrzymuje soczewki do przetestowania w domu. Po okresie 1 tygodnia zgłasza się na wizytę kontrolną, podczas której okulista ocenia zmiany kształtu rogówki oraz ogólny stan oka. Jeżeli wyniki nie są idealne, bez dodatkowej opłaty poprawia się parametry soczewek i zamawia następną parę. Koszt takich soczewek to ok. 1400 lub 1800 zł. Ortosoczewki powinny służyć pacjentowi przez miniumum 1 rok a maksymalnie do 2 lat.

Przeciwwskazania

Niestety nie każdy chętny może zakwalifikować się do ortokorekcji. Przeciwwskazaniami są:

 • Stany zapalne powiek i brzegów powiek.
 • Zmiany zwyrodnieniowe rogówki.
 • Zakażenia rogówki na tle wirusowym, bakteryjnym, grzybiczym.
 • Choroby ogólne oczy: zaćma, jaskra, stożek rogówki.
 • Urazy oczu dotyczące rogówki, spojówki lub powiek
 • tzw. zespół suchego oka.

Zalety ortokorekcji

Zaletą ortokorekcji jest fakt, że jest to metoda niechirurgiczna, nieinwazyjna i w pełni odwracalna. Ortosoczewki są bezpieczne, nie uszkadzają rogówki, a po zaprzestaniu ich stosowania rogówka przybiera po 3 tygodniach pierwotny kształt.

Jeśli więc posiadasz wadę wzroku do -6,00 (dioptrii), nadwzroczność do +1,75 (dioptrii), astygmatyzm nie większy niż -2,75 (dioptrii) i masz dość noszenia okularów, czy soczewek kontaktowych w ciągu dnia, to jesteś najlepszym kandydatem do niechirurgicznej korekcji wady krótkowzroczności, przy wykorzystaniu ortosoczewek. Umów się na wizytę kwalifikacyjną już dziś!